Logiranje
Korisnicko ime

Lozinka

Niste jos clan?
Kliknite Ovdje Za Registrovanje.

Zaboravili ste lozinku?
Zatrazite novu ovdje.
Photo cloud
Del P

Za Skidanje Muzike Nije Potrebno Registrovanje!

Pregledaj Temu
 Printaj Temu
» Izreke - Citati »
Admin
Kako biti covjek?

1) Ako mozes da sacuvas prisebnu glavu, kada svi oko tebe gube svoju i okrivljuju te za to.

2) Ako mozes da vjerujes sebi kada svi u tebe sumnjaju i sam pridodajes njihovim sumnjama.

3) Ako mozes da cekas a da ti ne dosadi cekanje ili ako si prevaren da sam ne varas, ili ako si omrznut da sam ne mrzis a da pri tom ne izgledas predobar ili premudar.

4) Ako mozes da sanjaris a da snovi ne ovladaju tobom.

5) Ako mozes da mastas a da ti mastanje ne bude cilj.

6) Ako mozes da se suocis sa uspjehom i neuspjehom i smatras te dvije varke kao da su potpuno iste.

7) Ako mozes da razgovaras sa nizim od sebe a ne istaknes svoju superiornost ili da u drustvu sa visim od sebe sacuvas svoje dostojanstvo.

8) Ako ni prijatelj ni neprijatelj nemogu da te uvrijede.

9) Ako te svi cijene ali ne previse.

10) Ako mozes da ispunis jedan minut sadrzajem koji traje 60 sekundi, tvoja je zemlja i sve sto je na njoj i iznad svega bit ces Covjek!!!

Izmjenio/la Admin na 04-05-2015 12:17
Bomby

http://www.konjicanka.com
Admin
Biti Covjek

„Juče sam bio pametan. Zato sam želeo menjati svet. Danas sam mudar. Zato menjam sebe.“ – Herman Hese

„Samo je jedan kutak svemira koji sigurno možete promeniti, a to ste vi sami.“ – Dženings Brajan

„Samo su dva tipa ljudi na ovom svetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni.“ – Vudi Alen

„Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.“ – Čapek

„Postati čovek je lepše nego postati kralj.“ – A.G. Matos

„Nisu loša vremena, nego čovek.“ – Darvin

„Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.“ – Dostojevski

„Sve mane kada su u modi postaju vrline.“ - Fejdo

„Lepo je ono što nam godi, a da pri tome nemamo nikakav interes.“ – Kant

„Šta vredi galopirati ako se krećemo u pogrešnom pravcu.“ – Kupling

„Uvek je pravo vreme da se uradi ono što je ispravno.“ – Martin Luter King

„Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči krupnim.“ – Neruda

„Čovek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.“ – Filips

„Čitava tajna da produžujemo život sastoji se u tome da ga ne skraćujemo.“ – Saltikov

„Daj više odmora jeziku nego rukama.“ – Tolstoj

„Ono što nas najneposrednije usrećuje jeste vedrina uma – ova je dobra osobina sama sebi nagrada. Stoga bi razvijanje vedrine u sebi, valjalo staviti ispred svih drugih težnji.“ – A. Šopenhauer

„Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.“ – Beket

„Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!“ – Rikenbeker

„Uvek će biti ljudi koji će hteti da vas povrede, ali trebate nastaviti verovati, samo budite oprezni.“ – Markez

„Mnogi greše iz straha da ne pogreše.“ – Lesing

„Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje.“ – Pikaso

„Teže je primiti savet nego odbiti poklon.“ – Sand

„Svaki čovek greši, a samo nerazuman
ostaje u svojoj zabludi.“ – Ciceron

„Mi smo lenji više duhom nego telom.“ – Larošfuko

„Onaj ko nema hrabrosti na glas se zauzeti za svoja prava, ne može zaslužiti poštovanje drugih.“ – Rene Tores

„U trenutku kad čovek počne da sumnja u svoj život i svoju vrednost, on postaje bolestan.“ – Sigmund Frojd

„Savete primaj uz vino, a upotrebljavaj ih uz vodu.“ – Franklin

„Ljudi praštaju sve osim iskrenosti.“ – A.G. Matos

„Veliki umovi raspravljaju o idejama. Srednji umovi raspravljaju o događajima. Sitni umovi raspravljaju o ljudima.“ – Elenor Ruzvelt

„Niko nije zadovoljan svojom srećom i nezadovoljan svojim razumom.“ – Golsvorti

„Da bi se priznala tuđa vrednost, treba imati sopstvenu.“ – A. Šopenhauer

„Pesimista vidi problem u svakoj prilici. Optimista vidi priliku u svakom problemu.“ – Čerčil

„Koga ne pogađa reč, neće ni batine.“ – Sokrat

Citirano sa: Izreke o ljudima

Bomby

http://www.konjicanka.com
Admin
Veličina čoveka ne ogleda se u njegovom bogatstvu, već u njegovom integritetu i sposobnosti da na ljude oko sebe utiče pozitivno.

Bob Marli

„Kako je čovek razorno i okrutno biće, koliko je raznovrsnih živih stvorenja, biljaka, uništio da bi održao svoj život.”

Lav Tolstoj

„Video sam mnogo ljudi koji nemahu odela na sebi, ali i mnogo odela u kojima nemaše ljudi.”

Mevlana Dželaludin Rumi

„Isplesti lovorov venac je mnogo jednostavnije nego za njega naći dostojnu glavu.”

Johan Volfgang Gete

„Onaj koji nikad nе promеni svojе mišljеnjе voli samoga sеbе višе nеgo li istinu!”

Fjodor Dostojevski

„Pitala sam ga jednom kako to da je baš meni poklonio svoje prijateljstvo? Prijateljstvo se ne bira, rekao je, ono biva, ko zna zbog čega, kao ljubav. A nisam ja tebi ništa poklonio, već sebi.”

Meša Selimović

„Shvatajući slobodu kao umnožavanjе i brzo zadovoljavanjе potrеba, ljudi kvarе prirodu svoju, jеr stvaraju u sеbi mnogo bеsmislеnih i glupih žеlja, navika i kojеkakvih izmišljotina. Živе samo radi mеđusobnе zavisti, radi ugađanja tеlu i oholosti... Došli su ljudi dotlе da su stvari nakupili višе, a radosti imaju manjе.”

Fjodor Dostojevski

„Ljudi se boje čoveka koji ćuti, ali preziru čoveka koji puno govori.”

Jovan Dučić

„Samo ljudi bogate, stvaralačke prirode imaju sposobnost da se živo i duboko zainteresuju i za stvari za koje nemaju nikakva ličnog interesa, i koje čak ni njihovoj sujeti ne ugađaju.
Po tome ćete najlakše poznati pravog čoveka koji zaslužuje vašu pažnju i poverenje.”

Ivo Andrić

„Ljudi kojima unutrašnje vreme protiče brže od spoljašnjeg, pokretači su istorije.”

Svetislav Basara

„Ako si uspеšan u nеčеmu ili ćе tе kopirati ili ćе ti zavidеti ili ćе tе mrzеti.”

Fjodor Dostojevski

„Budali možeš da oprostiš, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga. Foliranti su oni od kojih ti je muka.”

Čarls Bukovski

„Ima li tragičnijeg čoveka od onog koji je najzad dobio sve što je nekada želeo?!”

Momo Kapor

„Ako pričaš s čovekom na jeziku koji on razume, to odlazi u njegovu glavu. Ako pričaš s čovekom na njegovom jeziku, to odlazi u njegovo srce.”

Nelson Mendela

„Čovjek je sklon nabrajanju svojih nevolja, ali nikada ne nabraja svoje radosti. Kada bi ih nabrajao onako kako to one zaslužuju uvidio bi da svako ima dovoljno sreće u životu.”

Fjodor Dostojevski

„Čuvajte se onoga koji bez obzira na sve uvek ćuti, jer njemu ne možete baš ništa.”

Konfučije

„Dobri i naivni i slabi ljudi niti imaju hrabrosti da kažu istinu, ni snage da ne kažu ništa, ni veštine da slažu. ”

Ivo Andric

„Dobar karakter više vredi nego lepo lice.”

Aniruda Bal

„Karakter čoveka najbolje ćeš upoznati kad ti postane pretpostavljeni.”

Erih Marija Remark

Onaj ko govori samo lepe reči ima loš karakter.”

Blez Paskal

„Snaga karaktera je iznad inteligencije.”

Ralf Valdo Emerson

„Čovek se rodi bez zuba, kose i iluzija, tako isto i umire.”

Aleksandar Dima

Bomby